32_20220802_062003.png
20_20211205_061701.jpg

Turnaj v Ostrově byl jako den a noc.

Jeden z dalších turnajů mladších žáků se konal v Ostrově. Každý zápas byl úplně jiný co se výkonů týče. Je nutno dodat, že ještě den před zápasem jsme nevěděli jestli budeme mít dostatečný počet hráčů na odehrání.

TJ Ostrov - Florbal Sokolov 1:7

Jako první zápas nás čekal s Ostrovem, který na nás vlétl a naši hráči byli jako opaření. Nedařilo se nám vůbec nic, hlavně obsazovat hráče v předbrankovém prostoru. Občas to vypadalo jako kdyby naši útočníci potřebovali pozvánku na svou obranou polovinu a z povzdálí jen fandili obráncům. 

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Sokolov 2:4

Druhý zápasem jsme se vrátili k naší normálně předváděné hře a tento zápas jsme vyhráli a měli jsme se naladit na třetí zápas proti nováčkovi soutěže z Aše.

Florbal Aš - Florbal Sokolov 0:0

Tento zápas bych nechal raději bez komentáře, jelikož si naši hráči zřejmě mysleli, že cokoli vystřelí od půlky na branku musí zákonitě skončit v síti a tak i přes celozápasový apel, aby běhali s míčkem a zakončovali až z předbrankového prostoru, protože z půlky hřiště nás góly nezajímají, tak přesně o to se snažili. A tak i když jsme měli technickou výhodu jsme tento zápas remizovali bez jediné branky. Bylo to veliké zklamání. Na hřišti pobíhala většina hráčů jako samostatná jednotka místo, aby hráli jako tým.

Plamen Chodov - Florbal Sokolov 2:1

Po velice špatném týmovém i individuálním výkonu byl dán v kabině pokyn, že do posledního zápasu nastoupí jako tým a mají za úkol si celý zápas naplánovat, odkoučovat od rozcvičky až po konec zápasu. Tímto jsme dali odpovědnost na samotné hráče. A ejhle na hřišti byl najednou úplně jiný tým. Bylo tam úplně všechno od bojovnosti, vracení se, tlačení se před bránu, nahrávky, střelba, kličky. O poločase si vzal na starosti tabulku s pokyny Petr Přibyl. Celý zápas jsme byli můžu říct lepší ve všech ohledech, ale bohužel nám chybělo trochu štěstíčka, když jsme několikrát trefili tyčku nebo míček poskakoval na brankové čáře. Naopak soupeři padlo do branky skoro vše co vyslal. Druhý gól Chodova přišel asi 2,5 minuty před koncem utkání a i když jsme hráli pak hru bez brankáře. Nepodařilo se nám už zápas vyrovnat. 

Závěrem

Kdybych měl shrnout tento turnaj, tak se nám asi nepodařilo správně naladit hráče především v hlavách. Takové výkyvy ve výkonech se musíme do příštích zápasů pokusit eliminovat. Tento turnaj musíme hodit za hlavu, vzít si příklad z posledního utkání s Chodovem a připravit se na domácí turnaj týden před vánoci tj. 18.12.2021. 

Michal Vaněk