Historie klubu

Florbalový klub TJ Baník Sokolov vznikl v roce 2003, kdy odehrál svojí první sezónu v Karlovarském přeboru. Jako úplný a nezkušený nováček mezi týmy byl snadnou kořistí pro soupeře a výher si moc neužil. Svojí premiéru začal tedy utrápeně a jasně skončil na chvostu tabulky. Následující rok pořád hledal svojí tvář a sbíral jako tým zkušenosti a už postupně dokázal potrápit i favorizované týmy a po hodně nevyrovnaných výkonech na konci sezóny obsadil předposlední místo v tabulce týmu.

Od sezóny 2005-2006 se začal tvořit silný a ambiciózní tým, který začínal pomýšlet na úspěchy. Veliký podíl na tom měl příchod nového trenéra, který do týmu vnesl disciplínu a vytvořil kostru družstva z lidí, kteří měli zájem hrát a prát se o úspěch. Tato sezóna byla pro Sokolov zlomová a z outsidera se náhle stal hladový stroj. Konečné druhé místo bylo úspěchem a odrazovým můstkem do příštích let. Následující rok měl Sokolov blízko k postupu, dlouhou dobu vedl tabulku a skoro se už slavilo, jenže tým nezvládl svoje poslední utkání a o postup nakonec přišel při stejném počtu bodů na horší vzájemnou bilanci s FBC Mariánskéma Lázněma.

Rok 07-08 byl rokem dalších nových zkušeností. Karlovarský kraj se spojil s Plzeňským a tak bylo náhle více silnějších a hlavně neznámých týmů. Sezóna se dá považovat za úspěšnou, ale i za smolnou. Sokolov si udělal v soutěži dobré jméno a umístil se na třetím místě, škodou ale bylo, že mu opět unikl postup a tentokrát o jeden bod.

Od roku 08-09 se úspěchy Sokolova začali psát zlatým písmem, posílený o hráče začal sezónu suverénně a s čím dál vyšším sebevědomím ničil soupeře a ve 20ti utkáních si připsal 20 výher. Touha, chtíč a odhodlanost, to byly vlastnosti, které dovedly Sokolov k suverénnímu postupu do třetí ligy.

Sezóna 09-10 byla další pohádkou s postupovou tečkou, kdy Sokolov opět ničil soupeře jako hurikán a následující rok čeká už 2. liga, která bude daleko prestižnější, obtížnější, atraktivnější, zajímavější a nebude tam žádný lehký soupeř.

V roce 08-09 a 09-10 Sokolov odehrál Českomoravský pohár. První rok se mu tolik nedařilo a nepostoupil z prvního kola. Druhý rok byl úspěšnější a postupem do druhého kola si zatím připsal svůj největší úspěch, jen škoda, že mu na skóre těsně unikl postup do třetího kola.