Víkendové shrnutí všech zápasů

Juniorům se nedařilo. Ženy pokračují ve zlepšených výkonech. Muži "A" si připisují další 3 body. Starší žáci v malém počtu ukázali jaký mají fyzický fond a elévy si zahráli ve Varech.

Ženy

Jako dohrávku odloženého turnaje hrál tým žen první zápas proti Plzni, který byl velice vyrovnaný a skončil 2:3 z pohledu Plzně. U druhého zápasu proti Klatovům se ukázala zkušenost druhého týmu a tento zápas už skončil výraznějším rozdílem 9:2 pro Klatovy. Třetí zápas proti Chodovu byl opět velice vyrovnaný a bylo to znát také na trestné lavici obou týmů, kdy se hrál opravdu ostrý zápas plný osobních soubojů. I tento zápas skončil prohrou našich 2:4.

Je však nutno říct, že ostatní týmy hrají již několik sezón, zatímco naše družstvo se teprve rozkoukává a jde vidět obrovské úsílí všech hráček v trénincích, které se po pár měsících dokázaly dostat na velice slušnou úroveň. Zápas s Plzní a Chodovem bylo opravdu o jednou gólu, kdy na střely tyto utkání byly velice vyrovnané.

Fbc Plzeň - Sokolov 3:2
Klatovy -Sokolov 9:2
Sokolov - Chodov 2:4

Muži"A"

Do nového roku vstoupil tým mužů "A" jako vyměněný a z nedělního zápasu na domácí půdě ve Františkových Lázních proti týmu Teplic si připsal další 3 body. Zápas rozhodla už první třetina, kterou domácím tým vyhrál 3:0 a jelikož další dvě třetiny skončily nerozhodně. Muži vyhráli 4:1.

Junioři

Zápas juniorů s Klatovy rozhodly první tři minuty druhé poloviny. Kdy první třetina skončila 0:1 pro hráče Klatov. Druhá polovina zápasu však Sokolovu nevyšla a v prvních třech minutách jsme inkasovali hned 3x.

Druhý zápas proti Rokycanům byl vyrovnaný zápas celou dobu. Sokolov bohužel byl vždy o branku pozadu a tak Rokycany vyhráli 6:4.

Starší žáci

Hodnocení trenéra Michala Vaňka k nedělním zápasům.

V neděli byl na pořadu další domácí turnaj tentokrát starších žáků. Ti, ve velmi omezeném počtu podali neuvěřitelně fyzický výkon se všemi týmy. První zápas proti Karlovým Varům byla ukázka nadvlády Karlových Varů, kdy se naši strži nedokázali přizpůsobit jednoduché hře protivníka rychlých přihrávek zakončených z předbrankového prostoru.

Do druhého zápasu jsme nastoupili s pozměněnou taktikou a snažili se zahušťovat co nejvíce prostor na vlastní polovině a po zachycení přihrávek vyrážet do rychlých protiútoků. Což se nám dařilo a nad týmem Plzně jsme vedli 2:0. Plzeň ovšem dokázala do konce první poloviny ještě vyrovnat. Druhý poločas byl opět v režii Sokolova, kdy jsme šli brzy opět do vedení. Plzeň opět přesilovky vyrovnala a během další minuty šla opět do vedení.Zápas se chýlil ke konci a tak přišel na řadu time-out a po tomto se nám podařilo velice rychle vyrovnat na 4:4. Plzeň ale po nenápadné střele od mantinelu z boku dokázala odpovědět a jelikož už žádný gól do konce zápasu nepadl. Prohráli jsme tento zápas 4:5.

Do třetího zápasu proti druhému týmu Karlových Varů jsme šli s opačnou taktikou a chtěli naopak hrát útočný florbal i proti 3 lajnám. Tento zápas jsme rozhodli již v první polovině, kterou jsme vyhráli 4:0  a v druhé části jsme kontrolovali hru až do ukončení zápasu.

Jako poslední zápas jsme hráli proti Tachovu a byl to zápas 7 na 7. Když pro fyzické vyčerpání odstoupil Jakub Husák, kterému se udělalo špatně. Zápas vzhledem k počtu hráčů nepřinesl žádnou velkou hitparádu útočných akcí a u obou týmů bylo vidět veliké vyčerpání z předešlých zápasů.  Tento zápas skončil výhrou Tachova 6:2.

Starší žákyně

Samostatnou dívčí kategorií jsou naše nově vzniklé družstvo starších žákyň, které se vydaly do Plzně pro další zkušenosti. Jde vidět, že většina holek teprve začíná a seznamují se florbalem jako takovým.

Elévy

Hodnocení trenéra Péti Jiříka: "Elévové se v sobotu zúčastnili turnaje v KV. Byli doplněni i hráči z přípravky, kteří se mezi staršími spoluhráči neztratili. Tým elévů si odvezl 2 výhry a 3 prohry. Trenéři měli k dispozici dostatek hráčů a tak se všechna utkání odehrála ve vysokém tempu a s rychlým střídáním. Je třeba vyzdvihnout příkladnou bojovnost všech hráčů i za nepříznivých stavů, za kterou si vysloužili pochvalu od trenérů."