Starší žákyně a juniorky Sokolova a Varů jako nové uskupení GFG poprvé v akci.

Muži v divizi poprvé padli s Katy z Kadaně. Přípravka předvedla výborný výkon naopak mladší žáci mají na čem pracovat. Jak si vedli i naše další družstva se dozvíte v článku.

O víkendu hrálo hned 7 kategorií.

Přípravka

Shrnutí trenérky A.Vaňkové “I naši nejmenší si dnes zahráli a absolvovali turnaj v KV. Skvěle zvládnuté zápasy, bojovnost a touha dat gól byla vidět v každém okamžiku na hřišti. Vše se odrazilo do výsledků a děti z pripravky a minipripravky tak odjely se 4 výhrami a jednou porážkou.”

Juniorky

Shrnutí trenérů: ”Juniorky v neděli vyrazily do nedalekého Chodova, kde odehrály druhé kolo. Tentokrát tým nastoupil v plné síle, což se projevilo na předvedené hře. V derby proti domácímu Chodovu juniorky získaly první bod v této sezoně za remízu 3:3.
"Troufám si říct, že jsme většinu zápasu byli lepším týmem. Pozitivně hodnotím množství vytvořených šancí, zapracovat ale musíme na jejich proměňování," zhodnotil první utkání trenér Lukáš Grundler.
Ve druhém utkání dívky prohrály vysoko 0:9. "Z našeho pohledu výsledek neodpovídá předvedené hře. V některých pasážích se nám dařilo s Chomutovem hrát a soupeře do šancí nepouštět. Vytvořily jsme si i několik pěkných šancí. Bohužel nás sráží individuální chyby, vypuštěné souboje nebo to, že na chvíli přestaneme hrát a dostaneme několik slepených gólů. Zapracovat také musíme na kondici, abychom dokázaly hrát celý zápas tak, jako 1. třetinu, " zhodnotila 2. zápas trenérka Martina Lerchová.
Oba trenéři se shodli na tom, že všechny hráčky zaslouží pochvalu za přístup k oběma zápasům. Zároveň dodávají, že pokud hráčky budou na trénincích poctivě pracovat, bude mít výkon týmu vzestupnou tendenci, což se odrazí také na výsledcích.”

Starší žákyně

”Dnes poprvé absolvovalo turnaj i nově vzniklé družstvo starších žákyň z hráček Sokolova, Karlových Varů a Mariánských Lázních. Pro některá děvčata to bylo první setkání s pětkovým florbalem a to se odrazilo i do hry. Byly vidět některé moc hezké herní kombinace i individuální akce. Děvčata se snažila a kromě jednoho zapasu, kde značně podcenila soupeře, se snažila a předvedla poměrně slušný výkon.
Turnaj nám ukázal na co se nejvíce zaměřit a na čem pracovat.”
 Uvedla trenérka Andrea Vaňková.

Mladší žáci

“Tým tvořený nově příchozími z řad elévů ukázal, že se jednalo především o první turnaj a hru většiny hráčů na velkém hřišti. Bylo tam mnoho chyb a nedůsledností hlavně v obranné hře. Máme na čem do budoucna pracovat.” trenér Michal Vaněk

Dorost

Dnešního dne naši dorostenci odehráli 2 zápasy v Tachově. Sestava našeho teamu byla značně prořídlá a to z důvodu nemoci některých hráčů. Do shora uvedených zápasů se nám podařilo postavit 2 formace, složené z mladší kategorie starších žáků a jednoho hostujícího hráče Florbal Vary.

Do prvního zápasu s týmem FBŠ Gorily Plzeň Tlučná, se naši hráči vrhli s elánem a touhou po vstřelení první branky utkání. Hráči ve všech herních situacích jednoznačně soupeře přehrávali, kdy předváděli krásné herní kombinace, avšak nedařila se koncovka v podání vstřeleného gólu. Po jedné hrubé chybě našeho týmu jsme se dostali do početní nevýhody. Tuto poskytnutou výhodu soupeř využil vstřelením první branky utkání a to ihned na začátku druhé třetiny. Naši hráči hráli jako jeden team, kdy na soupeřovu branku vyslalo celkem 54 střel, kterým předcházeli krásné kombinace. Jak se říká dnes nám to nelepilo a po druhé hrubce ve vlastním obranném pásmu soupeř opět vstřelil branku. První zápas skončil prohrou 0:2.

Oproti tomu druhé utkání se soupeřem Sport klub Klatovy naši chlapci pojali ještě ve větším nasazení a bojovností, což neneslo úspěch vstřelením dvou branek hned v první třetině zápasu. Soupeře jsme nepustili do větších šancí. Z našich šancí a herních kombinací začali padat góly. Na soupeřově hře se to promítlo tak, že pravděpodobně neunesl tak drtivý nápor a začal hrát nečistou hru. Naši borci na tuto hru nepřistoupili a odpovídali dalšími vstřelenými brankami. To bylo patrné po skončení druhé třetiny kdy na výsledkové tabuli svítil výsledek 7:0 ve prospěch našeho týmu. V poslední třetině jsme opět soupeře nepustili do žádné větší šance jen díky zásadní hrubce v naší obraně soupeř vstřelil jedinou branku utkání. Zápas tedy skončil 7:1 v náš prospěch.

Závěrem bych rád jménem trenérů a hráčů poděkoval našemu gólmanovi, který náš tým podržel ve vyhnutých situacích a za svá záda pustil jen 3 balónky během 2 utkání. Pomyslný klobouk je třeba smeknout i před našimi hráči, kteří nepřistoupili na nečistou hru Klatov a naopak tuto nečistou hru trestal vstřelenými brankami.

Zhodnotil trenér Martin Hofer

Muži B

Dva zápasy a každý úplně jiný. Zatímco první zápas proti Chebu jsme od začátku dominovali a bez problémů dokráčeli pro tři body. Druhé utkání proti Plzni Forsee jsme zaspali začátek utkání a než jsme se zkoncentrovali byla půlka utkání pryč.

Muži A

První domácí zápas proti Kati Kadaň a první prohra. Po sérii výher přišla ledová sprcha v podobě vysoké prohry. Bohužel pro nás jsme od začátku utkání řešili spíše rozhodčí než vlastní hru. Svou nedisciplovaností jsme si zápas velice znepříjemnili a chvílema to vypadalo, že máme na hřišti dvě střídačky akorát že ta jedna byla trestná lavice.