35_20231007_174159.png
33_20230722_124113.png
57_20221123_112253.jpeg

Starší žáci si přivezli z Rokycan 9 bodů. Ženy a muži "A" hráli doma ve Františkových lázních.

Starší žáci jeli do Rokycan, aby se zde utkali se soupeři ze třetího koše. Odtud si přivezli všech 9 bodů a vrátili se tak do koše druhého. Ženy se představily ve Františkových Lázních, kde jednou prohrály a z druhého zápasu smolně remízovaly. Muži "A" bohužel nepřestřihli šňůru proher, když prohráli s týmem Slaného. Více v článku.

Ženy
Turnaj se odehrával na domácí půdě sokolovského týmu a to ve Františkových lázních. Své hodnocení k zápasům s Rokycany a poté s Fbc Plzeň nám poslal trenér Lukáš Grundler.

"Už teď můžeme hodnotit pozitivně, že ženy mají více bodů než za celou loňskou sezonu dohromady. Navíc má družstvo méně obdržených branek než v tuto dobu loni. Pozitivní fakt také je, že hrajeme na více než dvě lajny.

První zápas jsme do utkání šli s tím, že chceme hrát vyrovnané utkání. Bohužel se nám nedařilo hrát aktivně a získávat pressem míčky. Několikrát se stalo, že jsme nedostupovali hráčky, čehož soupeř dokázal využít a chyby trestat ve formě obdržených gólů.

Druhé utkání bylo vyrovnané po celou dobu. S plzeňským týmem jsme se přetahovali o výsledek. Když jsme ke konci utkání obdrželi dvouminutový trest, věřil jsme, že oslabení ustojíme. Bohužel měla štěstí na své straně Plzneň a podařilo se ji vyrovnat.

Až začneme udávat tempo, věřím že se nám bude dařit získávat více bodů a třeba ještě v téhle sezoně odehrajeme vyrovnané utkání s Rokycany."

Starší žáci
Jeli do Rokycan, aby odehráli další ze svých turnajů, tentokrát ve třetím koši. Po dlouhé době, kdy část starších žáků byla od začátku sezóny mimo tréninkový proces ze zdravotních důvodů se nám vrátili tito hráči zpět. Na turnaj odjel i úplně nový hráč a jak je zvykem, jeli s námi i některé vybrané hráčky dívčí složky z řad starších žákyň, aby nasbírali cenné zkušenosti v jinak chlapecké kategorii. Vývoj zápasů a předvedený výkon všech hráčů a hráček byl velice bojovný. V zápasech byli vidět i natrénované situace z tréninkových jednotek, zakončené góly. Důležité je, že se prosadili gólově i naše starší žákyně, což nás velice těší. Z turnaje jsme si domů přivezli plný počet bodů ze všech tří zápasů.

Muži "A"
Mají za sebou sérii nevydařených zápasů převážně se soupeři z horní části tabulky. Do dalšího zápasu vstoupili naši hráči celkem vyrovnaně, ale po dvou chybách v nedůslednosti v obraně hosté odskočili o 2 a následně o 3 branky. Poté se zvýšila aktivita domácích a začali více kombinovat a to přineslo ovoce v podobě gólů do soupeřovi branky. Zápas se pak začal trochu přenášet do osobních soubojů. Do poslední třetiny se nastupovalo za stavu 3:4 pro hosty. Ti si ale hru zklidnili a snažili se držet míček na svých čepelích a ke konci se jim podařilo přidat ještě 2 branky do domácí sítě. Muži tak opět prohráli. Jako pozitivní však můžeme napsat, že hlavně v druhé třetině zápasu bylo vidět zlepšení. Do dalšího zápasu s Děčínem, který se odehraje taktéž ve F.Lázních snad muži přenesou herní zlepšení z druhé třetiny a vybojují tak důležité body do celkové tabulky.