32_20220802_062003.png
31_20220315_110445.jpg

První vítězství ženského týmu v 2.lize žen.

Ženy vybojovaly historicky první vítězství v 2.lize žen. Mladší žáci minulý týden nasbírali ze 4 zápasů 7 bodů. Starším žákům se ovšem vzhledem k nízkému počtu hráčů moc nevede.

Ženy

Tahle sezóna začala nově pro hrstku dívek, převážně juniorek, přihlášením se poprvé do ligové soutěže žen. V týmu byly hráčky, které začaly s florbalem prakticky od nuly jen s touhou to zkusit. Věděly, že to bude dlouhá cesta proti zkušenějším týmům a že první sezóna bude hodně těžká a spíše o sbírání důležitých herních zkušeností než sbírání bodů do tabulky. Holky  celou sezónu dřely a ke konci sezóny se začaly již herně pomalu ale jistě vyrovnávat některým týmům. První zápas proti Rokycanům se sice moc nepovedl, ale za to do druhého zápasu proti FbC Plzeň se holky vrhly s odhodláním zvítězit, což se jim také podařilo a poprvé v historii sokolovského týmu složeného přímo z žen vyhrály 3:1. Hned další víkend tj.19.3. budou hrát další turnaj ve sportovní hale v Chodově. Přijďte je podpořit.

Junioři

V kategorii juniorů se od nového roku bohužel moc nevede a tak o víkendu oba zápasy bohužel prohráli.

Mladší žáci

Jeli do Ostrova, kde odehráli velice slibný výkon i s nováčky v týmu, kteří hráli své první zápasy. Hned první zápas proti vedoucímu týmu tabulky jsme soupeře nenechali pořádně rozkoukat a dařilo se nám jejich hráče napadat dříve, než si mohli míček zpracovat a tímto jsme získávali prakticky všechny míčky již na soupeřovo půlce. Zápas jsme si zkomplikovali až na úplném konci, kdy jsme trochu polevili a padli nám nešťastné branky. Celý zápas jsme ale vyhráli 5:4. Druhý zápas jsme hráli proti dalšímu silnému soupeři z Karlových Varů. Chtěli jsme pokračovat v napadání hned při přijímání míčku soupeřem a tlačit se do zakončení. Tento zápas jsme prohráli 2:4, ale musím říct, že to bylo pro nás velice smolné utkání, kdy soupeři do naší branky padlo všechno, co šlo na branku a naopak i když jsme měli herní i střeleckou převahu, nedokázali jsme šance proměnit. Třetí zápas proti Chodovu. Tento soupeř nemá moc hráčů, zato jsou velice šikovní. Z naší strany nejhůře odehraný zápas, kdy jsme se přizpůsobili hře soupeře (na úsporný režim) a opět nedokázali dotlačit žádný balónek do sítě soupeře. Zápas skončil remízou 0:0. Poslední zápas proti nováčkovi z Aše byl už o něco lepší a vrátili jsme se zpět napadáním a aktivní hrou do role šťastnějšího týmu a vyhráli jsme tak 5:2. Z turnaje jsme si tak odvezli krásných 7 bodů. Líbilo se mi i zapojení úplných nováčků, kteří se sice trochu rozkoukávali, ale snažili se plnit své úkoly a bojovat o každý míček v jejich blízkosti. Michal Vaněk - trenér.

Starší žáci

Jeli společně s ženami jedním autobusem do Plzně, kde na ně čekali soupeři z prvního koše. První zápas vyhráli 1:0 a tak to vypadalo velice slibně. Bohužel ve všech ostatních 3 zápasech nestačili na soupeře a připisují si tak pouze 3 body.