35_20231007_174159.png
33_20230722_124113.png
68_20230330_143504.png

O víkendu hrálo celkem 6 kategorií.

V týmu mladších žáků se představilo ke konci sezóny hned 5 nováčků z elévů a 3 úplní nováčci. Starší žáci ve druhém výkonnostním koši uhráli smolně 4 body z 9 možných, když jednou prohráli, vyhráli a jednou tratili vedení pouhé 3 sekundy před koncem zápasu. Dorostenci vyhráli oba své zápasy a upevňují si tak první příčku. Naše dívčí kategorie starších žákyň, juniorek a žen si taktéž zahráli své turnaje. Více v článku.

Mladší žáci
Jak již bylo psáno, do týmu jsme zařadili ke konci sezóny hned 5 dětí z elévů a 3 úplně nový hráče. Ačkoliv výsledkově jsme nedopadli dobře, své soupeře naši mladí hráči hodně potrápili a nasbírali si tak mnoho cenných zkušeností z přechodu z trojkového florbalu na malém hřišti na pětkový a velké hřiště. Zvlášť zápas se silnými Vary byl až do posledních minut vyrovnaný. Těšíme se na další sezónu, protože tito hráči příští sezónu budou hodně trápit i starší hráče. 

Starší žáci
Se rozloučili se svou sezónou na domácí hale ve Františkových Lázních. První zápas proti Chebu byl jak je naším zvykem trochu více hledáním správné sestavy a celý tým se hledal. I když jsme celý zápas vedli, z naší strany to nebyla úplně krásná kombinační hra, ale spíše hra 1vs1. Konec zápasu se nám nepovedl a soupeř pár sekund před koncem zápasu dokázal srovnat na 2:2.
Druhý zápas jsme nastupovali proti silnému soupeři z Tachova, který nás minulý turnaj zaskočil a porazil nás 10:0. Tentokrát se karta obrátila a naši hráči hlavně zlepšenou kombinační hrou dokázali porazit Tachov a porážku mu tak oplatit.
Třetí zápas jsme nastupovali proti Plzni Slávia a po rychlých 3 gólech hned na začátku zápasu jsme prohrávali. Hru jsme dokázali srovnat a po první siréně jsme prohrávali jen o dvě branky. Soupeř se nás snažil provokovat a bohužel jsme nedokázali udržet čisté hlavy a soustředili se spíše na oplácení a osobní souboje než na hru. To nás stálo 2x oslabení 5 na 3 a soupeř si tak došel pro své vítězství. 
Musím uznat, že tým a jeho hráči, ačkoliv měli těžkou úlohu jelikož celou sezónu jezdili na turnaje složeni ze tří různých kategorií udělali velký kus práce. První půlku sezóny jsme se stále střídali v druhém a třetím koši. Poslední 4 turnaje jsme se pak už vždy udrželi v druhém koši a dokázali potrápit i soupeře, kteří hráli o první koš. 

Dorostenci
Jeli do Tachova ze kterého si odvezli plný počet bodů i když vítězství se nerodila snadno. Upevňují si tak svou první příčku v druhé lize dorostu.

Starší žákyně
Družstvo dívek na turnaji v Sokolově předvedlo pěkné individuální výkony. Dokázali si připsat nějaká ta vítězství, ale hlavně je to do dalších sezón motivace pro další práci a ještě větší rozšíření dívčí složky v celém Karlovarském kraji.

Juniorky
Ty jely hrát do Mostu, jelikož hrají ligu až v Ústeckém kraji.Opět musíme pochválit všechny dívky, které ve své úplně první sezóně musí ustát těžké začátky a ke konci sezóny už jsou herně vyrovnaným týmem. Musíme ještě zapracovat na individuálních výkonech a proměňování svých šancí.


Ženy
Hrály kousek od Sokolova v nedalekém Chodově. První zápas jim nevyšel a prohrály s nejsilnějším týmem tabulky Rokycanama. Do druhého zápasu vstupovaly s jasnou výzvou a to vyhrát nad Plzní svůj taktéž poslední zápas sezóny. To se jim také povedlo :) Svou druhou sezónu zakončily s počtem 21 bodů 4 body za druhým Chodovem. S tolika body jsme ani nepočítaly hned v druhé sezóně a tak jim musíme pogratulovat.

Muži B
Ti jeli do Plzně opět v malém počtu což se projevilo i na výsledcích z turnaje.