77_20231018_135603.jpg

Dorostenky i ženy přivezly body z venkovních turnajů. Mladší žáci hostili turnaj v Sokolově.

V neděli pořádali turnaj mladší žáci, kde se představilo i družstvo starších žákyň. Dorostenky jely do České Lípy a Ženy GFG a ženy B odehrály své turnaje v Plzni.

STARŠÍ ŽÁCI: 

Do sokolovské haly v neděli přijelo hrát florbal 5 družstev z Chodova, Ostrova, smíšené družstvo  starších dívek GFG a družstvo Chebu. "Naši kluci vstoupili do turnaje skvělým výkonem proti Ostrovu, který jsme dokázali porazit 9:3. Poté nás čekal zápas proti Chodovu, který byl doplněn hráči kvůli velké marodce hráči Karlových Varů. I když byl tento zápas také velice pěkný. nebyli jsme zrovna trpělivý a snažili se dát gól z větších vzdáleností než by bylo vhodné a tak jsme s Chodovem prohráli po vynikajícím výkonu chodovské gólmanky 2:4. Následoval zápas proti starším žákyním GFG , které jsem dokázali porazil 8:3. V posledním zápase nás čekal soupeř z Chebu, který se ujal vedení a i když jsme dokázali srovnat výsledkově celkem brzy. Herně to bohužel moc nevypadalo. Kluci byli nejspíš zaskočení a herně jsme začali soupeře dotahovat až na konci zápasu, ale bez vstřelených branek. Proto jsme poslední zápas prohráli 8:2. Těší nás, že v týmu mladších žáků se připojilo hodně hráčů z elévů, kteří se rozhodně starší kategorie nezalekli a ukázali nám svoji kvalitu." Zhodnotil trenér Michal Vaněk"

DOROSTENKY: 

Ty jely do České Lípy, kde nejprve porazily tým Teplic 5:1. Druhý zápas proti Liberci však prohrály 2:13. K zápasům se nám rozepsal trenér Martin Hofer :"Před zápasy jsme si stanovili 3 úkoly, které budeme dodržovat ve hře. První zápas byl dle mého názoru takový ospalý, asi tím, že děvčata brzy vstávala a nebo to bylo únavou z dlouhé cesty. I přesto holky dokázaly soupeře přehrát a nepustily jej do větších šancí což svědčí i o výhře 5:1. Z tohoto zápasu bych vyzdvihl nádhernou kombinaci do prázdné brány o kterou se postarala asistencí Lenka a gólem do prázdné brány Denisa. Druhý zápas s papírově silnějším soupeřem byl již ve větším tempu. Hrálo se nahoru dolu. Soupeř však dokázal trestat každou naší hrubou chybu v obraně. Nám se podařilo vsítit jen dvě branky. Holky bych pochválil ze zodpovědně plnili čtvrtý bonusový úkol a hrály jako jeden tým, což vedlo k mírnému vykolejení soupeře. Sama děvčata při osobním hodnocení uváděla, že se jim tento zápas líbil neb ho dohrála se vztyčenou hlavou až do posledního hvizdu."ŽENY GFG a ŽENY B

Oba týmy našich žen jely odehrát svá utkání do Plzně. Tento turnaj se povedl hlavně týmu GFG, který nejprve porazil tým žen ze Sušic a poté si poradil s naším druhým týmem žen "B". Odjížděl tak domů s plným počtem bodů. Za tým GFG se vyjádřil k zápasům trenér Lukáš Grundler :"V zápase žen jsem vždy v obou zápasech tahali za kratší kousek lana. Až ve třetí třetině se nám povedlo postupnou hrou docílit odskok ve výsledku a zvrátit tak zápasy na naší stranu."

Druhý tým začínal ten den zápasem proti GFG který prohrál viz výše. V druhém zápase proti Rokycanům však nezaváhal a ani náš druhý tým neodjížděl z Plzně s prázdnou, ale odvezl si další 3 body do tabulky.