Dorostenci vládnou tabulce a do konce chybí už jen 3 kola.

Přípravka a mladí žáci se staršími žákyněmi pořádali turnaje v Sokolově. Elévy hrály v sobotu v Chodově a v neděli si zajeli na turnaj do Plzně.

Dorost v Klatovech

V neděli 26.2. 2023 naši dorostenci odehráli dvě utkání v KLATOVECH. Našimi soupeři byly v prvním zápase FBŠ PLZEŇ a v druhém Florbal sport club KLATOVY.

Co se týká prvního zápasu tak naši dorostenci předváděli krásnou kombinační hru pouze v první třetině. Potom nás soupeř díky hrubým chybám v obranném pásmu pokaždé trestal vstřelením branky. Poskytli jsme soupeři i dvě přesilovky, které opět soupeř využil. V druhé polovině třetí třetiny se naši svěřenci opět vrátili ke své hře, což opět neslo ovoce, a to v podobě vyloučení soupeřova hráče. Poskytnutou přesilovku jsme využili secvičenou kombinací, která překvapila i soupeřovo hráče. Ti stáli jako opaření, a pozorovali bez pohybu pouze míček. To však nic nemění na tom, že tento zápas jsme prohráli 8:4. Nemáme se však za co stydět, neboť soupeř ve své sestavě proti nám postavil ( pravděpodobně ze strachu ) celkem 9 hráčů hrajících 1.ligu dorostenců, 2.ligu juniorů a jeden hráč dokonce hraje i za klub ACEMA SPARTA PRAHA. Naši borci i tyto hráče potrápili v první třetině, kterou vyhráli 3:1. Jenže utkání se hraje na 3 třetiny a v těch byl soupeř prostě lepší. Naši borci nabrali další zkušenosti, a jak říká klasik: “chybama se člověk učí.”

Druhý zápas naši chalani pojali od začátku zodpovědně, kdy po uplynutí 29 vteřin, a po chybě soupeře předvedli hezkou kombinaci, při které střelec míček poslal za záda gólmana, který byl na druhé straně než střelec. Pokračovali jsme útočnou a kombinační hrou, což neslo ovoce a na světelné tabuli po první třetině svítilo skóre 5:2, v náš prospěch. Do druhé třetiny jsme vstoupili špatnou hrou v obranném pásmu, a i několika zbytečnými chybami gólmana. To soupeř trestal. Otočil tak v druhé třetině vývoj utkání ve svůj prospěch. Do třetí třetiny naši borci vstoupili s cílem vyhrát a hrát svou hru. To se nám podařilo a vývoj utkání otočili opět v náš prospěch. Ke konci utkání hrubou chybou našeho hráče, který dostal osobní trest, jsme byly oslabení. Oslabení jsme ustáli i díky štěstí, neb hráči soupeře 5x trefili branku. Gólman nás také při oslabení podržel krásnými zákroky. Ke konci zápasu nás opět gólman podržel, fantastickým zákrokem, po již druhém samostatném nájezdu. K tomuto utkání bychom rádi dodali, že fauly trestané 2 min trestem našich hráčů se dopouštěli i soupeři, ale ti vylučavaní za stejné prohřešky nebyli. Tím nechceme obhajovat naši hru nebo snad těsné výtězství 9:8, za tento výsledek si můžeme sami svou laxní hrou. Ba naopak chtěli bychom říci, že soupeř hrál krásný florbal,a my měli štěstí i Holyse v brance.

Toť vše Hofi a Zajda

V neděli vyrazili naši elévové do Plzně srovnat síly s týmy z jiných krajů.

Zahráli si s Tatranem Střešovice, Gorilami, Slávií Plzeň, Fbc Plzeň a Tachovem. Kluci byli zprvu opatrní, nechali se zaskočit známým Tatranem. Postupně se ale rozehráli,bojovali a urvali i nějaké to vítězství. Při utkání jsme mohli vidět pěkné akce i souboje, fanclub rodičů ze Sokolova nás skvěle podporoval. Nasbírali jsme zkušenosti mimo náš kraj a těšíme se na další takovou příležitost.

Trenér Miroslav Haindl

Mladší žáci a starší žákyně se představili v neděli v Sokolově.

Turnaje mladších žáků se zúčastnila hned dvě družstva dívek ze Sokolova, Karlových Varů a Mariánských Lázní. V obou týmech byla úplně nová děvčata, pro která byl pětkový florbal premiérou. Dívky sehrály vyrovnaná utkání, nechyběla bojovnost i hezké akce.

V nedělním klání mezi týmy K.Vary a Ostrov spojily síly naši oslabení mladší žáci s týmem sokolovských žákyň. Až na úvodní klopítnutí s týmem karlovarských blues,kdy jsme byli nemilosrdně smeteni i když všichni bojovali ze všech sil,jsme se mohli radovat z pěkných kombinací, zmiňovanou bojovností a celkové souhry a následných vytězství zmíněných svěřenců.Musím pochválit tým holek v jejich nelehké roli a samozřejmě naše borce.Všichni jsme si to moc užili??.

Přípravka zahájila sobotním turnajem na domácí půdě.

Na turnaji si zahráli hlavně naši úplně nejmenší a pro některé to byla úplná premiéra. Chceme pochválit naše nejmenší, kteří bojovali hlavně s věkově staršími protihráči. Bylo vidět, že se snažili bojovat o každý míček a nebáli se zaútočit z každé pozice. Všichni si odnesli plno nových zkušeností do dalších turnajů.