Dorostenci suverénně přehráli své soupeře.

Dorostenci suverénně přehráli své soupeře. Juniorky v malém počtu odjeli s prázdnou a muži “B” hráli v Chebu.

Dorostenci jeli v neděli na svůj první turnaj do Klatov, kde se střetli s týmy Tachova a Chebu. Své první zápasy zvládli, když za oba zápasy obdrželi pouze jediný gól.

“Vyrazilo se v brzkých ranních hodinách. Cestou na místo dvou zápasového utkání, byla v autobuse cítit nervozita jak u jednotlivých hráčů, tak i u samotných trenérů.
Po příjezdu na místo, nervozita stoupla, zjištěním, že náš tým má společnou šatnu se soupeři dnešního dne: Po rozmluvě s pořadatelem utkání, byl náš team přesunut do jiné šatny. Tímto bychom rádi poděkovali za pochopení a vstřícné jednání pořadatele.
Nervozita padla hned při prvním utkání s Akademik Cheb, kdy naši hráči vstřelili první branku utkání, které předcházela skvělá herní kombinace. Hráči jako tým dodržovali smluvenou taktiku před utkáním. Předváděli florbal plný skvělých trénovaných kombinací.Ve všech třetinách prvního utkání náš team soupeře jednoznačně přehrával. Což bylo patrné ze hry soupeře, který velmi často fauloval. Došlo i k vyloučení ze strany soupeřova hráče. Avšak náš team početní výhodu nevyužil. Je zapotřebí poděkovat našim hráčům, že nefér hru, plnou faulú neopláceli nečistými zákroky, nýbrž vstřelenými brankami. Nepřistoupili na nečistou hru soupeře. Což vedlo k výře tohoto utkání 7:1.
Do druhého utkání dne, náš team vlétl s bojovným srdcem a herním duchem. Nedařilo se nám však proměňovat vytvořené šance po nádherných kombinací. I proto skončila tato třetina nerozhodně 0:0. Do druhé třetiny vstoupil tým s ještě větší bojovností a touhou vstřelit první branku utkání. Píle a bojovnost přinesla úspěch vstřelením první branky utkání. Od této doby naši hráči drželi soupeře herně i střelecky v šachu. To přineslo další ovoce v podání vstřelených dvou branek do sítě soupeře. V poslední třetině naši hráči vstřelili dalšií dvě branky a tak skončil zápas s Florbal Tachov výhrou 5:0.
Vyzdvihnout je třeba našeho gólmana Holise, který team podržel v obou utkáních neskutečnými až dech beroucími zákroky. Během dvou utkání na našeho brankáře mířilo celkem 41 stře, ze kterých předvedl 18 shora uvedených zákroků a za jeho zády skončila pouze jedna střela.
Závěrem bychom rádi poděkovali celému teamu dorostenců, a jak říká klasik: " neusnout na vavřínech"! Ti těžší soupeři nás teprve čekají. Poděkování patří i hráčům z Florbal Vary, kteří vyrostli v našem klubu. Je vidět, že ostudu našemu klubu tito hoši svou skvělou hrou rozhodně neudělají. Díky i Vám chlapci.”

Popsali počínání dorostenců trenéři Martin Hofer a Robert Zajíček.

Tachov x Sokolov - 0:5
Cheb x Sokolov - 1:7

Foto ze zápasu proti Florbal Tachov

Naopak Juniorkám se i díky náhlé marodce nepodařilo uhrát své první body.

Premiéra sloučeného družstva juniorek FB Hurrican Karlovy Vary a Florbal Sokolov ukázala směr budoucí práce. I přes sloučení obou klubů vyrazil tým díky vysoké marodce pouze s 9 hráčkami do pole a golmankou.
"Hráčky nás příjemně překvapily vytvořenými šancemi v prvním utkání. Stále ale musíme pracovat na efektivitě v zakončení. Dále je potřeba zapracovat na přistupování k hráčkám a důrazu v osobních soubojích. Protihráčkám jsme bohužel nechávali příliš mnoho prostoru, zejména na středu hřiště a v brankovišti, a technicky vyspělejší soupeřky toho dokázaly využít," zhodnotil oba zápasy hlavní trenér karlovarské sekce, Lukáš Grundler.
"Velké rezervy máme také ve fyzické kondici," doplnily hodnocení Martina Lerchová a Andrea Vaňková.

Společná fotka na prvním zápase juniorek

Kadaň x SokoloVary - 10 : 2
Kladno x SokoloVary - 14 : 0

Do Chebu jeli ke svým prvním zápasům i Muži B. První zápas proti Tachovu, který měl snad 4 lajny na střídání a dal to také svým pohybem 9 statečným pořádně znát. Díky velké rotaci svých hráčů se dostal do vedení 5:0. Poté si vzal slovo vedoucí týmu Stejskal a určil novou taktiku do druhé třetiny. Ta začala ihned fungovat a druhá třetina tak skončila bez branek. Do třetí třetiny se šlo s cílem být nebezpečnější v útoku a to se také stalo, když se nám podařilo vstřelit 4 branky.
V druhém zápase proti Plzni jsme byli aktivnější hned od začátku a vstřelili první branku utkání. Soupeřům se podařilo do konce první třetiny srovnat. Druhá třetina skončila lépe pro soupeře 2:1 a když ve třetí třetině místo vyrovnání přišel další gól do naší branky po nešťastném si sražení míčku za svá záda. Skončilo utkání také prohrou. Musíme pochválit soupeřovu gólmanku, která vychytala neskutečné střely.

Tachov x Sokolov - 7:4
Plzeň x Sokolov - 4:2